Doniczki ozdobne idealne do pięknego wyeksponowania roślin

doniczki ozdobne

W nowoczesnych aranżacjach domów i mieszkań bardzo istotną rolę odgrywają dodatki. To właśnie one pomagają w tworzeniu odpowiedniego klimatu danego miejsca. Warto dodać, że wśród modnych i stylowych dekoracji można wymienić firanki, wazony, poduszki, koce, pledy, podkładki pod talerze czy też doniczki. Jeśli chodzi o ozdobne osłonki, obecnie występują one w najróżniejszych wersjach kolorystycznych i modelowych, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie idealny produkt spełniający jego oczekiwania.

Jakie doniczki do rustykalnych oraz loftowych wnętrz?

Doniczki ozdobne (do kupienia na https://www.sfmeble.pl/c/doniczki-i-oslonki-akcesoria-salon) występują w matowej oraz połyskującej formie. Modnie prezentują się zarówno czarne donice jak i również różnokolorowe, można je dobrać do koloru ścian bądź dekoracji w danym wnętrzu. Ciekawy produkt stanowią modele wiszące, w których można umieścić na przykład paprotkę. Czarne, mosiężne donice ścienne można umieścić w nowoczesnej kuchni czy też loftowej jadalni. Kolejną, modną propozycję stanowią donice wiklinowe stojące, w których można umieścić kaktusy, sukulenty, monsterę oraz inne, egzotyczne rośliny. Wiklinowe osłonki oraz akcesoria imitujące drewno doskonale komponują się we wnętrzach rustykalnych oraz inspirowanych boho klimatem.

Przykłady modnych, stylowych doniczek do nowoczesnych domów

W obecnych trendach aranżacyjnych na szczególną uwagę zasługują także produkty, które inspirowane są ludzką twarzą. Bardzo modne są donice twarze, które wyglądają bardzo minimalistycznie i pasują one do surowo wykończonych wnętrz. Osłonki twarze występują najczęściej w szarej, białej oraz czarnej kolorystyce. Jakie jeszcze produkty są modne w tej dekadzie? Otóż niezwykle modne są donice, które ustawione są na złotych bądź srebrnych stelażach. Można je umieścić na podłodze obok regału, szafy. Wśród dekoracyjnych produktów na szczególną uwagę zasługują także:

  • donice o geometrycznych kształtach,
  • osłonki ceramiczne,
  • metalowe doniczki błyszczące,
  • betonowe, surowe osłonki,
  • ozdoby wykonane z solidnego tworzywa sztucznego.