Meble ogrodowe – najważniejsze informacje

meble ogrodowe do twojego ogrodu

Meble ogrodowe nie są czymś, co kupujemy bardzo często, więc decyzja może być trudna. Większość z nas zajęła się kupowaniem mebli do domu: zawsze kosztuje więcej, niż chcielibyśmy zapłacić, ale jest to niezbędne. Musi być właściwy: wygodny, dobrze wyglądający i zgodny z wystrojem i środowiskiem życia, które stworzyliśmy.

Meble ogrodowe – najważniejsze informacje

Z jakiegoś powodu oczekujemy, że meble ogrodowe będą kosztować mniej, mimo że muszą wytrzymać rygory klimatu. Spodziewamy się również, że będzie trwał przez wiele lat, jeśli nie przez całe życie. Cudem oba te oczekiwania mogą zostać spełnione, ponieważ niektóre meble ogrodowe z sfmeble oferują wyjątkowy stosunek jakości do ceny w porównaniu z wyposażeniem wnętrz. Nawet niedrogie meble mogą trwać wiele lat, jeśli wybierzesz mądrze na początku. Należy zdecydować, czy chcemy, aby nasze meble były stałym elementem w ogrodzie, czy też spakujesz je na zimę. Być może zamierzasz tylko wystawić meble przy dobrej pogodzie. W obu przypadkach ważne jest przechowywanie, waga i zdolność mebli do składania. Gdy meble ogrodowe składały się z kilku składanych krzeseł z wyściełanymi poduszkami, najważniejszą kwestią była tkanina: wybraliśmy najładniejszą; teraz najważniejsza jest podstawowa struktura mebli. 

meble ogrodowe nad basenem

O tym warto pamiętać wybierając meble ogrodowe!

Dziś żywica z tworzywa sztucznego jest stosunkowo niedroga. Pasuje do nowoczesnego ogrodu i dobrze wygląda na tle domu ze współczesnymi meblami. Krzesła są lekkie i zwykle można je układać w stosy; jednak mogą zostać wydmuchane i uszkodzone w wietrznych sytuacjach. Żywica jest łatwa do czyszczenia i nie wymaga konserwacji. Meble żywiczne mogą wyglądać nie na miejscu w ogrodzie zimą, ponieważ rzadko wyglądają jak stała cecha ogrodu. Nie jest to dobry wybór w tradycyjnych ustawieniach. Warto również zaznaczyć to, że zarówno meble aluminiowe, jak i kuta stal mają przezroczystą jakość, która sprawia, że dobrze siedzą w ogrodzie przez cały sezon. Ciemny kolor ramek, zielony, czarny czy cynowy, wygląda klasycznie elegancko w tradycyjnych ogrodach, a bardziej nowoczesne wzory pasują do współczesnych ustawień. Metalowe meble są zwykle zimne i niewygodne bez poduszek, ale są one łatwo umieszczane na miejscu, gdy meble są używane.

Podsumowanie:

  • meble z żywicy z tworzywa sztucznego pasują również do nowoczesnego ogrodu
  • jeżeli chcemy, aby nasz ogród prezentował się w sposób klasyczny i elegancki to warto zdecydować się na meble ogrodowe, które będą koloru ciemnego